Nanopartiküller

Metal Nanoparticles

Altın nanopartiküller

Kozmetik ürüne eklendiğinde, Au nanopartiküller beyazlatıcı, yaşlanma karşıtı ve yumuşatıcı bir rol oynar; veya Gıda renklendirici organizmalar olarak; Genetik tanımlama; Rafinasyon için çevre arıtma ürünleri; Gıdada kullanılan, koruyucu olarak kozmetikler; Antibakteriyel, antimikrobiyal, anti-inflamatuar ilaçlar ve tıbbi ekipman, sağlık malzemeleri, güzellik bakım ekipmanları üretimi için uygulanır. Yiyecek, içecek, nano-altın sabun, diş fırçası, her türlü güzellik maskesi gibi günlük mallar yaşar.

 

Gümüş nanopartiküller

Uzun süreli etki ile geniş spektrumlu sterilizasyon. Sadece birkaç dakika içinde, 650’den fazla çeşit bakteriyi öldürebilir.

 

Bakır Nanopartiküller

Bakırın iyi iletken özellikleri vardır. Nanopartiküller, bakır nanopartiküller halinde işlendikten sonraArtık iletken özelliklere sahip değildir, ancak antibakteriyel, deodorant, kataliz, yağlama gibi diğer üstün performansa sahip değildir.

 

Silikon Nanoparçacıklar

Silikon nanoparçacıklar yüksek saflıkta, daha küçük parçacık büyüklüğü dağılımı, daha büyük spesifik yüzey alanı ve çok aktif bir yüzey aktif madde olmasını sağlayan düşük hacim yoğunluğuna sahiptir. Si nanoparçacık, toksik olmayan, kokusuz ve aktif özelliklere sahiptir. Nano silikon tozu, optoelektronik yarı iletken, geniş aralıklı yarı iletkenler ve yüksek güçlü ışık kaynağı için yeni bir malzemedir.

 

Nikel Nanopartiküller

Nikel nanopartikülü yanıcıdır. Hassas bir şekilde yerleştirilmeli ve şiddetli titreşim ve sürtünmeden kaçınılmalıdır.

 

Demir Nanopartiküller

Demir nanoparçacık güçlü tünel etkisi ve sınır etkisinin küçük boyutu ile geniş bir yüzey alanına sahiptir ve aynı zamanda sıradan demir genel özellikleri vardır. Bu nedenle, demir nanoparçacık yaygın radar emiciler, manyetik kayıt cihazları, ısıya dayanıklı alaşımlar, toz metalurji, enjeksiyon kalıplama, çeşitli katkı maddeleri, bağlayıcı karbür, elektronik, metal seramik, kimyasal katalizörler, yüksek dereceli boya ve diğer alanlarda kullanılmaktadır.

 

Indium Nanopartiküller

İndiyum nanopartiküller yüksek saflıkta ve silikon güneş pilleri ile yarı iletken, alaşım için elektronik bulamaçta kullanılabilir. Sinterlemenin sıcaklığını azaltabilir.

 

Alüminyum Nanopartiküller

Isı transfer akışkanları (süspansiyonlar); nanokompozitler; IC kartı veya paketi için kaynaklar; Şeffaf iletken kaplamalar; Şeffaf optik kaplamalar; Aşınmaya dayanıklı katkılar.

 

Bizmut Nanopartiküller

Bizmut nanoparçacık , farklı parçacık boyutlarına göre koyu griden siyaha renklere sahip küresel metal nanopartiküllerin bir çeşididir ve karışık renkler veya belirgin aglomerasyon yoktur.

 

Karbon Nanopartiküller

İçten yanmalı motor yağlama yağını değiştirmek için eklenebilir; alüminyum alaşımlı malzemenin kalitesini ve performansını etkili bir şekilde geliştirmek için parçacık arttırıcı olarak kullanılır; Ürün kalitesini yükseltmek ve üretim maliyetlerini azaltmak için yüksek sıcaklık ve yüksek basınç koşullarında geleneksel sentetik elmas teknolojisini geliştirin; Nano dereceli karbon malzemeler, hidrojen demetinde uygulanması beklenen iyi adsorpsiyona sahiptir; Bu malzeme, askeri gizli materyallerde kullanılabilecek güçlü bir dalga emici performansa sahiptir. Karbon nanopartikülleri, kauçuk ürünlerinin kalitesini ve hizmet ömrünü arttırmak için uygulanabilir;

 

Kobalt Nanopartikülleri

Kobalt nanoparçacık , lazer buharlaştırma yoluyla üretilen küresel metal nanopartiküllerin bir türüdür. Kobalt, bol miktarda bir element değildir, ancak kayalar, deniz ve mineral sular, kömür, meteoritler, güneş ve yıldız atmosferleri, topraklar, bitkiler ve hayvanlarda yaygın olarak yayılır.

 

Grafit Nanopartiküller

Yüksek saflıkta ve yüksek karbonlu nano grafit tozu , lazer ablasyon yöntemi ile hazırlanır ve iletken kaplamalar, cam üretimi, yağlama maddesi oluşumu, metalik alaşımlar, nükleer reaktörler, toz metalurjisi ve yapısal alanlarında yaygın olarak kullanılır. malzemeler.

 

Molibden Nanopartiküller

Metal işleme katkı maddeleri,% 1-4 nano Mo tozu paslanmaz çeliğe ekleyerek paslanmaz çeliğin korozif ortamlarda korozyon önleme kabiliyetini artırabilir; Elektron sanayi, özellikle yüksek güç vakum valfi, ısıtıcı tüp, X-Ray tüp, vb yapımında kullanılan; Ahşap işleme Katalizörler; Kaplamalar; Kesici takımlar; Sert alaşımlar; Yüksek sıcaklıkta yağlama; Mikroelektronik filmler, Sinterleme katkıları

 

Kalay  Nanopartiküller

Nano kalay tozu, düzgün parçacık büyüklüğü, iyi dağılım, geniş özel yüzey alanı ve yüksek yüzey aktivitesine sahiptir.

Yağlama yağına dağılmış nano kalay, çok amaçlı yağ katkı maddelerinin özel performansından elde edilebilir.

 

Titanyum Nanopartiküller

Ultraviyole radyasyona diren ve formaldehit gibi tuhaf kokuları ortadan kaldır. İlaç endüstrisinde toz dolumu, giyilebilir yönlerde de rol oynar ve kanıtlanamaz; Havacılık malzemeleri; Biyouyumlu malzemeler; Oksitler içinde gömülü omik bağlantılar; Metal oksit nanokompozitler (daha iyi mukavemet ve radyasyon direnci için); Mikroduyarlar; Cam pencere malzemelerinin optik özelliklerinin modifikasyonu; Optik filtreler; Dalga kılavuzu katmanları….

 

Tungsten Nanopartiküller

Havacılık alaşımları; Elektronik paket için alaşımlar; Isı alıcıları için alaşımlar; Anti-zırh alaşımları; Devre kesiciler; Kontaklar ve elektrot malzemeleri; Koruyucu atmosferdeki kişiler; Gaz sensörleri için elektrotlar; Mikroelektronik filmler; penetratörler; Koruyucu kaplamalar; Sinterleme katkıları; Anahtarlama; Termal yönetim; Transformatör kademe değiştirici; Vakum kontaktörleri; Vakum yük şalterleri ……

 

Çinko  Nanopartiküller

Nano çinko ağırlıklı olarak katalizör olarak kullanılır.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir