Nanopartiküller

Nano Alüminyum

Alüminyum nanoparçacık, küresel gri veya siyah partiküller olarak ayrı ayrı ve agregada gri veya siyah bir toz olarak görünen alüminyum nanoparçacık parçacıkları tipik olarak 10 nm ila 5um arasında değişen boyuttadır. Çeşitli boyutlarda, şekillerde ve saflıklarda ihtiyaçlarınızı karşılayan NANOKAR çeşitli spesifikasyonlar da alüminyum nanoparçalar üretmektedir. Çok sayıda uygulamada kullanılmakta olan nano aluminyum projenize yarar sağlar sonuçlar elde etmekte kullanabilirsiniz.

 

Alüminyum (Al) Nano Uygulamaları

Yakıtlı katalizör: Alüminyum tozu diğer maddelerle kombine edildiğinde yanma için mükemmel bir katalizör görevi görür ve roket yakıtı ve diğer yakıtlarda yanma hızını, ısısını ve kararlılığını önemli ölçüde geliştirir. Yanma oranları doğru nanoparçanın uygulanmasıyla 20 kat artabilir.

 

İlaç dağıtımı: Birçok nanoparçacıkta olduğu gibi alüminyum nano toz, kuru aerosol ve transdermal dağıtım da dahil olmak üzere çeşitli yeni ilaç dağıtım sistemlerinde rol oynar.

 

Aşınma ve aşınmaya karşı direnç : Alüminyum nano tozlar genel aşınma ve korozyon direncini arttırmak için çeşitli kaplamalara katılabilir veya bileşimlere dahil edilebilir. Özellikle şeffaf aşınmaya dayanıklı kaplamalar üretmek için kullanılabilir.

 

Kimyasal uygulamalar: Alüminyum nanoparçanın kimyasal özellikleri, alüminyum bazlı kimyasallar, alkoller ve diğer maddeler için kontrollü reaksiyon hızları üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Deodorantlar ve ter önleyiciler, bu uygulamayı kullanan önemli bir ürün grubudur.

 

Metalik pigmentler: Alüminyum tozu, gümüş metalik bir parlaklık katmak için herhangi bir sayıda kaplama, boya, tekstil, mürekkep, plastiğe ve diğer malzemelere eklenerek, otomotiv, elektronik ve diğer endüstrilerde popüler bir estetik katkı sağlar.

 

3D baskı: Alüminyumun metal işleme işinde kullanışlı alaşımlar üretmek için temel kullanımı üzerine kurulu olan bazı endüstriyel 3D baskı çözümleri, alaşım bileşenlerini doğrudan imal etmek için alüminyum nano parçacıkları kullanabilir.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir