Antimikrobiyal

Antibakteriyel Kağıt

Antibakteriyel kağıtlar; ev, okul, hastane ve otel gibi yaşam alanlarının ferah ve şık olması, bu ortamlarda geçirilen sürenin daha verimli hale getirilmesini sağlar. Ancak mekânların daha yaşanabilir hale getirilmesinde tercih edilen eşyaların ve diğer unsurların önemi de oldukça büyüktür. Bu unsurların başında da duvarlar yer almaktadır.

 

Duvarın yapısı ve rengi ortamı ne kadar ferahlatırsa, içinde yaşayan bireyler de o kadar iyi hisseder ve motive olur. Yine mekânların şık ve ferah görünmelerinin yanında sağlıklı olmaları da önemlidir. Bu anlamda antibakteriyel duvar kağıdı tercih edilebilecek en sağlıklı ürünlerdendir. Tekstil tabanlı duvar kağıdı olarak da bilinen bu ürün; mikrop barındırmaz ve sağlık açısından da herhangi bir şekilde tehdit oluşturmaz.

 

Güçlü, uzun ömürlü ürün koruması sağlayan Nanokar  antimikrobiyal teknoloji, bir dizi uygulama için çok çeşitli kağıt, kağıt hamuru ve kartonlar için uygundur.

 

 

Nanokar  antibakteriyel katkı maddeleri, yapısal ve fiziksel özelliklerini etkilemeden son ürünün ömrü boyunca zararlı bakterilere, biyofilm, mantar ve küflere karşı uzun süreli ve etkili ürün koruması sağlar.

 

 

Kağıt veya kartonunuzun uygulanmasını, kullanılan malzemenin türünü ve üretim sürecinizi dikkate almaktadır.

 

 

Hijyen açısından kritik durumlarda, çapraz Kontaminasyonu azaltmak için, özellikle MRSA gibi bakterilerin 38 haftaya kadar kağıt üzerinde hayatta kalabileceğini gösterdiği için, mümkün olan her adım atılmalıdır.

 

 

Bu, hasta dosyaları, klasörleri ve duvara monte edilmiş posterler kadar zararsız malzemelerin zararlı bakterilerin yayılması için potansiyel iletim noktaları olabileceği anlamına gelir.

 

 

Nanokar  kolayca etkili ve kalıcı antimikrobiyal kağıt koruma sağlamak için (xerographic kağıt, dosya klasörleri, ambalaj ve karbonsuz kağıt dahil) herhangi bir kaplamasız kağıt üretimi sırasında ya da herhangi bir kaplanmış kağıt veya tahta boyutu basın işleme ya eklenir.

 

 

Antibakteriyel kağıtlar, kullanıldıkları mekânlar için oldukça önemli ürünlerdir. Eğer doğru ürün seçilmezse, özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu mekânlarda tehlike oluşturabilirler. Bu anlamda kolay temizlenebilir, kir ve toz tutmaz özellikte olması oldukça önemlidir.

 

 

Antibakteriyel kağıt ise hijyen açısından avantajlı ürünlerdir. Hastane, okul ve otel gibi mekânlarda insan yoğunluğunun fazla olduğu göz önünde bulundurulursa; mikropların ne kadar hızlı yayılabileceği ve dolayısıyla bu ürünlerin ne kadar önem taşıdığı daha iyi anlaşılacaktır.

 

 

Bunların yanında hepimizin bildiği üzere çocukların tozlara ve mikroplara karşı hassasiyeti yetişkinliklere göre çok daha yüksektir. Bunun için çocuk odalarının mikroplardan arınık ve temiz olması oldukça önemlidir. Ancak bu odalar ne kadar havalandırılırsa havalandırılsın eğer duvarları güvenilir malzemeler ile kaplı değilse yeterince hijyen sağlanamaz. Eğer çocuklarınızın odalarında tam anlamıyla hijyenik ve güvenli ortamlar oluşturmak istiyorsanız, tercihinizi mutlaka tekstil tabanlı duvar kağıdı modelleri arasından yapmalısınız.

 

 

İç mekânlarda hijyen sağlamak adına duvarların temizlenebilir olması oldukça önemlidir. Ancak duvarların renklendirilmesi adına kullanılan boyalar çoğu zaman kiri içine çeker ve temizlenmeleri imkânsız hale gelir. Bu durumda duvarların boyasının yenilenmesi kaçınılmazdır. Antibakteriyel duvar kağıdı ise mikrop barındırmaması yanında kolay silinebilir olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca banyo duvar kâğıdı olarak kullanıldıklarında pratik bir şekilde yıkanabilen bu ürünler ile siz de yaşadığınız mekânlarda hijyenik ortamlar oluşturabilir, sağlıklı iç mekân tasarımlarına imza atabilirsiniz.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir