Mikropartiküller

ALÜMİNYUM TOZ VE GRANÜL VE KULLANIM ALANLARI

Alüminyum Toz ve Alüminyum Granül çeşitli uygulamalar için tasarlanmış üstün kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip, yüksek kaliteli ürünler, birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

 

Alüminyum Toz  Çeşitleri:

·        Alüminyum Tozu 0-32 mikron

·        Alüminyum Tozu 0-50 mikron

·        Alüminyum Tozu 0-100 mikron

·        Alüminyum Tozu 0-180 mikron

·        Alüminyum Tozu 250 mikron

·        Alüminyum Tozu 500 mikron

·        Alüminyum Tozu 1 mm

·        Alüminyum Tozu 2 mm

 

Ürünlerimizin kullanım alanları:

Ekzotermik

Ekzotermik reaksiyonlarda hız önemlidir. Bu hızın yüksek olması, alüminyum tozunun yüzey alanıyla ilgilidir. Ürünlerimizde yüksek yüzey alanı vardır. Ürünlerimiz alüminyum folyodan elde edildiği için alüminyumda yüksek saflık vardır ve müşterilerimiz reaksiyon konusunda şikayetçi olmazlar.

 

Master Alaşımlar

Ürünlerimiz yumuşak dokuya sahip olduğu için master alaşımlarında bağlayıcı olarak biriketleme amaçlı güvenle kullanılmaktadır. Yapay bağlayıcılara göre alaşım yapısını bozmadan kullanılır.

 

Ferro Alaşımları ve Termit

Folyo granül ve tozları, ferro alaşımlarının alümino termik üretiminde; demiryolu rayları ve çelik külçe kalıp onarımında demir oksit ile termit kaynağı olarak kullanılmaktadır.

 

Endüstriyel Patlayıcılar

inşaat ve madencilik sektöründe kullanılan patlayıcılarda kullanılmaktadır.

 

Kimya

Alüminyum alkali üretiminde kullanılmaktadır. Stiren monomeri üretimi için etil benzen üretiminde kullanılmaktadır. Alüminyum klorür üretiminde reaktan olarak kullanılmaktadır.

 

Demir Çelik Uygulamaları

Oksit giderici ve cüruf temizleyici biriketlerde kullanılmaktadır. Yapay bağlayıcı istenmeyen durumlarda cüruf ve oksijen giderici biriketlerde kullanılır. Çelik’te deoksidant olarak kullanılmaktadır.

 

İnşaat

Gaz beton bloklarında ve izolasyon sıvalarında gaz oluşturucu olarak kullanılmaktadır. Anti statik epoksi kaplamalarda kullanılmaktadır.

 

ÖNEMLİ: Arge amaçlı satışlarımızda mevcuttur, aşağıdaki linklere tıklayarak düşük miktarlardaki alüminyum tozlarını sipariş verebilirsiniz.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir