Nanopartiküller

Seryum Oksit Nanopartiküller Dispersiyonu

Nanomalzemeler, mükemmel optik, manyetik, katalitik ve elektronik özellikleri nedeniyle çok çeşitli yüksek teknoloji endüstrilerinde ve ileri teknolojilerde uygulanmaktadır. Nanomalzemelerin özellikleri büyük ölçüde yapılarına, şekline ve büyüklüğüne bağlıdır.

 

Seryum bir Blok F, Periyod 6 elemanıdır. Nadir toprak elementlerinin en bol olanıdır ve mineraller bastnasit, senkisit, hidroksilbastnasit, sallanit, monazit, rahabdophane ve zirkonda bulunur. Oda sıcaklığında kolayca şekillendirilebilir ve oksitlenir.

 

CeO2 Nanoparçacıklar Dispersiyon: Serum oksit, serik dioksit, seryum, seryum oksit veya seryum dioksit olarak da bilinen seryum (IV) oksit, nadir toprak metal seryumun bir oksididir. CeO2 kimyasal formülüyle soluk sarı-beyaz bir tozdur. Önemli bir ticari ürün ve elementin cevherlerden arındırılmasında bir ara ürün. Bu malzemenin ayırt edici özelliği, stoikiometrik olmayan bir okside geri dönüşümlü dönüşümüdür.

 

Ceria ( seryum oksit, CeO 2 ) nano dispersiyon, silikon, safir, GaAs, vb. Dahil yarı iletken malzemelerin çoğunun hassas bir şekilde parlatılmasında kullanılır. Ceria dispersiyonunun sadece yarı iletken malzemelerin çoğunda planarizasyon işleminde muazzam avantajlar sağladığı gösterilmiştir. fotonik uygulamalarda kullanılan camsı malzemeler.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir