Nanopartiküller

Alüminyum Nitrür Nanopartikül Bilgi

Alüminyum Nitrür Nanopartikül özellikler:

 

Alüminyum Nitrür Nanopartikül, yüksek saflıkta,dar aralıklı parçacık boyutu dağılımı, daha geniş spesifik yüzey alanı, daha düşük kütle yoğunluğu ve daha iyi şekillendirme enjeksiyon kalıplama özelliklerine sahiptir.

Alüminyum nitrür nano tozu kompozit olarak kullanılır ve yarı iletken Silikon ile iyi bir eşleşmeye sahiptir ve iyi arayüz uyumluluğu, kompozit malzemenin mekanik özelliklerini ve termal iletkenliğini geliştirir.

 

Alüminyum Nitrür Nanopartikül  Uygulamaları:

 

Alüminyum Nitrür  Nanopartikül  alüminyum nitrür nanopartikül İçeriği %1~%5’e ulaştığında alüminyum nitrür Nanopartikül  ve epoksi reçine sisteminde epoksi reçinesinin performansını artırmak için kullanılır, cam geçiş sıcaklığı artar ve elastikiyet modülü maksimum değere ulaşır. Epoksi reçine bileşik malzemelere alüminyum nitrür nanopowder eklenmesi yapısında Alüminyum nitirde mikro tahıl ekleyerek tamamen farklıdır. Genellikle bir çeşit takviye maddesi olarak eklenir ve esas olarak polimer malzeme zincirleri arasında dağıtılır. Yüzeyde ve geniş spesifik yüzey alanında yetersiz koordinasyon için çok güçlü aktivite gösterir. Bu arada, alüminyum nitrür nanopartiküller tanelerinin bir kısmı polimer zincirinin aralığına dağıtılır. Alüminyum nitrür mikro tahıl ile karşılaştırıldığında, Alüminyum nitrür Nanopartikül  çok iyi akışkanlığa sahiptir ve epoksi reçinesinin yoğunluğunu, mukavemetini ve çekiciliğini büyük ölçüde artırabilir.

 

Isı iletken malzeme için kullanılan alüminyum nitrit nanopartikül 

Süper ısı iletkenliği olan Alüminyum nitrür nano tanecikleri ile bileşik silika jel çok mükemmel ısı iletkenliği, elektrik yalıtımı, (-60°C~200°C) elektrik yalıtımı daha geniş çalışma sıcaklığı, düşük kalınlık ve iyi operasyon performansı sağlar, ve yaygın elektronik bileşen termal iletim orta çalışma verimliliğini artırmak için kullanılan, bu İŞLEMCİ radyatör dolgu kağıt, yüksek-güç audion, kontrol edilebilir Silikon bileşenleri, diyot, termal iletim ortamı ve benzeri gibi olabilir.

 

Alüminyum Nitrür Nanopartikül  tozu, plastiğin ısı iletkenliğini büyük ölçüde artırabilir. Kütlenin %5 ila %10 oranına göre plastiğe alüminyum nitrür nanopartikülleri ekleyerek, plastiğin ısı iletkenliğini 0.3 W/(mk) ila 0.5 W/(mk), 16 kat daha fazla artırabiliriz. Piyasadaki ısı iletimi doldurma (alümina veya magnezya) ile karşılaştırıldığında, daha az miktarda ürünlerin mekanik özelliklerini artırabilir. Şu anda, ilgili üreticiler kütle halinde Alüminyum Nitrür Nanopartikül  tozları satın almış ve yeni tip nano ısı iletimi plastik piyasaya sürülecektir.

 

Alüminyum Nitrür Nanopartikül  tozu silikon dioksitte çok iyi çalışır ve kauçukta dağılma eğilimindedir. Kauçuğun mekanik performansına hiçbir fark yaratmama öncülüğü altında (deneyler kauçuğun mekanik performansını artırabileceğini kanıtladı), kauçuğun ısı iletkenliğini büyük ölçüde artırabilir ve ekleme işlemi sırasında diğer oksitler gibi viskoziteyi düşürmez ve sadece çok az miktarda gereklidir. Askeri, Havacılık ve bilgi mühendisliğine yaygın olarak uygulanmıştır.

 

Kaynak: Linke tıklayınız….

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir